Розвиток конструктивних відносин між державою та суспільством – законність, прозорість, підзвітність.
Представлення стратегій співробітництва Німеччини у галузі розвитку та концептуальних передумов німецького підходу до розвитку політичної участі: «Ознайомлення із практикою повинно водночас проілюструвати різноманіття інструментів співробітництва Німеччини у галузі розвитку та їх дію.»
Розвиток ефективного урядування та політичної участі освітлюється в різних аспектах та розглядається на прикладі трьох країн.
Болівія (с.10), Камбоджа (с.19), Замбія (с.24)
3. Багатовимірний підхід до розвитку політичної участі (с.8)
- створення та довгострокове закріплення правових та інституціональних рамкових умов
- підтримка громадянського суспільства
- покращення спроможності держави
«Розвиток політичної участі зміцнює легітимність державних структур та демократичну підзвітність політичних гравців, підвищує прозорість діяльності уряду та адміністрацій, покращує контроль здійснення державної влади (система стримування та противаги) та сприяє ефективному подоланню корупції, державного свавілля та зловживання владою.»
(с.10)Приклад Болівії: Подолання бідності
4. Складні проблеми потребують припасованих рішень (с.15)
Які саме заходи із сприяння співробітництву Німеччини у галузі розвитку використовуються, залежить від рівня урядування та орієнтації на розвиток партнерської країни.
5 критеріїв оцінки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку
- Проведення сталої політики, що враховує інтереси незаможних громадян
- Дотримання, захист та забезпечення все прав людини
- Демократія та панування права
- Прозорість і спроможність держави
- Кооперативні відносини у співдружності країн.
Матеріал адресований країнам з перехідною економікою, країнам з уразливою державністю та країнам, що перебувають у конфлікті / постконфліктним країнам.
(с.19) Приклад Камбоджі: прозоре здійснення влади завдяки громадським ініціативам та ефективному урядуванню
5. Сфери діяльності політики розвитку:багаторівневий підхід. Розвиток політичної участі на національному та місцевому рівнях (с.23)
(с.24)Приклад Замбії: Розвиток конструктивних відносин між державою та суспільством шляхом зміцнення громадянського суспільства, демократії та панування права.
На прикладах демонструються як програмні підходи, так і гравці. - Висновок: «Досягти рівноправної участі усіх суспільних сил в процесах прийняття політичних рішень та створити конструктивні відносини між державою та суспільством можливо лише в тому випадку, якщо зміцнення громадянського суспільства супроводжується розвитком державних інститутів та закріпленням правових та інституціональних рамкових умов на всіх державних рівнях.» (с.33)
Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку: Розвиток конструктивних відносин між державою та суспільством – законність, прозорість, підзвітність. Бонн, Берлін 2010
Тип: Стратегічний документ Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку, редакція: Біргітт Нетт та ін., u.a., відп. ред. Клаудіа Прагуа
Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку
Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку
Stresemannstraße 94
D-10963 Berlin
Тел.: 030 / 1 85 35-0
Факс: 030 / 1 85 35-25 01
Електронна пошта: poststelle@bmz.bund.de