Сильні міста – сильна Україна

 

Проект "Інтегрований розвиток міст в Україні" розпочався у січні 2016 року. Його мета - підтримка місцевого самоврядування в плануванні довгострокового розвитку міст. Міське планування є одним із головних обов'язків кожного міста, оскільки цей процес визначає майбутнє його мешканців. Проект "Інтегрований розвиток міст в Україні" реалізується у Львові, Чернівцях, Вінниці, Житомирі, Полтаві та Подільському районі Києва і складається з чотирьох компонентів.

До першого компоненту належить провідне завдання проекту, а саме розробка концепцій інтегрованого розвитку для міст-учасників відповідно до Лейпцизької хартії сталого європейського міста. Це відбувається в тісному співробітництві з органами місцевого самоврядування, громадянським суспільством та бізнесом. Комплексна навчальна програма під назвою "Кваліфікація 2030: Нове мислення. Нові дії" підтримує міста в невпинному процесі підвищення кваліфікації працівників міських рад і таким чином сприяє більш тісній співпраці між різними структурними підрозділами, кращій координації проектів та оптимізації адміністративного управління як на вертикальному, так і на горизонтальному рівнях.

Другий компонент спрямований на розробку галузевих планів міського розвитку, у тому числі планів сталої міської мобільності, демонстраційних та інфраструктурних проектів. На окремих прикладах він показує, як на практиці діє інтегроване міське планування із залученням до цього громади. Наприклад, у Вінниці розроблено проект комплексної реконструкції проспекту Коцюбинського, який за допомогою трамвайної лінії сполучить колишній індустріальний район Замостя, де розташований  залізничний вокзал, з центром міста.

Третій компонент передбачає підтримку реформування законодавчої та адміністративно-правової бази для містобудування та міського розвитку. У "Білій книзі" надані рекомендації щодо узгодження нормативно-правових актів із європейськими стандартами. Окрім того, завдяки співпраці зі школою урбаністики «CANactions School for Urban Studies» та новим міжнародним семестрам академічного обміну між Університетом прикладних наук м. Любек та технічними університетами Полтави та Чернівців вдосконалюється можливості підготовки фахівців з інтегрованого міського планування.

Четвертий компонент підтримує міста в розробці комплексної концепції моніторингу.

Виконавцем проекту "Інтегрований розвиток міст в Україні" є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Його фінансують Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO). Проект реалізується в сфері міжнародного співробітництва заради сприяння розвитку за ініціативи Урядів України, Федеративної Республіки Німеччина та Швейцарської Конфедерації.